Nelaimes gadījumu apdrošināšana

Viens no cilvēka svarīgākajiem laimes faktoriem ir drošība. Un protams, ka mums par savu drošību nav jārūpējas vieniem pašiem! Priekš tam apdrošināšanas kompānijas izveido dažādas apdrošināšanas polises, kuras, iegādājoties par saprātīgu cenu, var segt dažādus riskus, kas var rasties ne vien braucot ar auto vai kādas dabas stihijas rezultātā, bet arī ceļojot vai saslimstot. Dažādas apdrošināšanas polises tiek piedāvātas gan privātpersonām, gan uzņēmumiem.

gipsasIkkatram var gadīties iekulties nelaimes gadījumā, taču tā sekas pārvarēt būs vieglāk, ja būsi iegādājies Nelaimes gadījumu apdrošināšanas polisi. Šajā polisē  parasti ir iekļauti medicīniskie izdevumi, atlīdzība, kas nepieciešama, ja jāārstējas slimnīcā, kompensāciju, kas parasti tiek mērīta procentuāli, slimības nauda, kā arī skumjākos gadījumos kompensāciju, ja apdrošinātā persona ir mirusi. To, kādus riskus polisē ietvert, izvērtē katra apdrošināšanas kompānija individuāli, taču lielākoties, tie ir līdzīgi un klientam atliek vien izvēlēties izdevīgāko variantu.

Ceļojumu apdrošināšana

Kuram gan nepatīk ceļot? Neatkarīgi ziema vai vasara, tūristu, ceļotāju vai vienkārši atpūtnieku skaits ir liels. Taču viesojoties citās zemēs un baudot svešzemju kultūru, nedrīkst aizmirst par savu un savu ceļabiedru drošību. Apdrošināšanas kompānijas un arī bankas, ir izveidojušas dažādas ceļojumu apdrošināšanas polises, kas ietver sevī dažādus riskus pret kuriem nodrošināties ceļojuma laikā. Polises cena variē no apdrošināmo risku veida. Populārākie riski ir dokumentu nozaudēšana (īpaši neizdevīga, ja ceļojat ārpus ES robežām), dažādu sportisku aktivitāšu apdrošināšana (ja nu slēpojot salaužat kāju), avio risku apdrošināšana, kas sevī ietver gan nokavēta reisa atlīdzību, gan atlīdzību, ja lidojums kavējas aviokompānijas vainas pēc, un daudzus citus ar ceļošanu saistītus risku.

Īpašuma apdrošināšana

Atgriežoties mājās no ceļojuma, mūs var sagaidīt arī dažādi nepatīkami pārsteigumi, kas saistīti ar mājām. Kāds nogāzies koks var būt sabojājis jumtu vai fasādi, huligāni izsituši stiklus vai sliktākajā gadījumā, kāds ielauzies un iznesis visu kas vērtīgs. Pret šādiem nepatīkamiem pārsteigumiem pasargās īpašuma apdrošināšana, kas sevī ietver dažādus riskus, kas saistīti ar mājokļa tīšu vai netīšu sabojāšanu. Pašlaik populāra ir arī Mantas apdrošināšana. Šeit gan ir nepieciešama atsevišķa polise, taču, ja, piemēram, tiek nozagts apdrošinātais velosipēds arī ārpus apdrošinātā mājokļa, visus izdevumus un bēdas segs apdrošināšanas kompānija.

Civiltiesiskās apdrošināšanas polise

Civiltiesiskā apdrošināšana ir tā, kas atlīdzina otrai personai radītos miesas bojājumus, tajā skaitā ārstēšanās izdevumus, pabalstu, ja persona nevar strādāt, kā arī  kompensāciju, ja persona, diemžēl, mirusi. Piemēram, ja aktīvās atpūtas laikā esi netīšām traumējis kādu cilvēku, visus ārstēšanās izdevumus segs apdrošināšanas polise. Civiltiesiskā  apdrošināšana attiecas arī uz lietām, piemēram, ja braucot ar velosipēdu esi netīšām nodarījis bojājumus kādai ielas malā  stāvošajai automašīnai. Sazinoties ar apdrošināšanas firmu, tiks novērtēti radušies zaudējumi un izdevumi segti no polises, kas noteikti ir ievērojami lētāk, nekā, ja to vajadzētu darīt no savas kabatas vienā reizē.

Mājdzīvnieku apdrošināšana

Jā, tieši tā. Ne tikai cilvēks, bet arī  dzīvnieks ir pelnījis drošības sajūtu. Tas gan vairāk attiektos uz to saimniekiem, ja ar mīluli, kas notiek. Kā zinām dzīvnieki paši naudu nepelna un, ja gadās kādi nelaimes gadījumi, visus ārstēšanās izdevumus sedz saimnieks. Turklāt veterinārie pakalpojumi nav tas lētākais prieks. Aktīvajiem lopkopjiem noteikti izmanto iespēju apdrošināt savus ganāmpulkus, vai piemēram draviniekiem ir iespēja apdrošināt bišu saimes, jo šie dzīvnieki un kukaiņi ir tie, ar ko zemnieki pelna sev iztiku. To, cik izmaksā šāda polise, nosaka vairāki kritēriji, kurus ir iespējams uzzināt tuvāk, sazinoties ar apdrošināšanas firmas pārstāvjiem.